GAZİANTEP ÇOCUK HASTANESİ BAŞHEKİMLİĞİNE


29 Ocak 2010 tarihinden itibaren cuma günleri immunoterapiye başlanacaktır. 32 hastanın immunoterapileri gelmiş olup 29 Ocakta yapılmaya başlanacaktır. Şu anda 2 ay süresince sabahtan öğleye kadar 15 hastalık randevular doludur.  İmmunoterapi hastalarının giderek de artması göz önüne alındığında Cuma günleri sadece immunoterapi hastalarının alınması planlanmıştır.


 


İmmunoterapi çocuğun hayatını tehlikeye sokan ve ciddi yan etkileri olabilen bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle her immunoterapi hastasının öncesinde değerlendirilmesi, solunum testi yapılması ve daha sonrasında test yapılarak 30 dakika gözetimde tutulması gerekmektedir. Bu nedenle hastalara daha kaliteli hizmet vermek gerekmektedir. Hastaların en kaliteli ve en iyi şartlarda hizmet almaları en doğal haklarıdır.


 


Bu denli ciddi bir tedaviye başlayacak olmamıza rağmen 24.11.2009 tarihinde 3149 sayılı dilekçemle zaruri ihtiyaç listemi bildirmiş olmama rağmen hala temin edilememiştir. (Ek-1) Fiyatta ucuz olmasına rağmen hayat kurtarıcı bu ekipmanlar hala sağlanmamıştır. Hayati tehlikeye sokan bir durum gerçekleştiğinde ekipman yetersizliğinde hastaların ölümüne sebebiyet olabilir.


 


Cuma günü immunoterapi hastalarına aşı yapılacağından dolayı bu güne hasta randevusu verilmemesi ve gerekli olan zaruri ihtiyaçların çok acilen temin edilmesi için gerekenin yapılmasını saygılarımla arz ederim.


 


 


                                                                                                         22.1.2010


Doç. Dr. Ahmet AKÇAY


                                                                                                            Çocuk Alerji Uzmanı


 22.1.2009: 316 sayılı

 2075