ailenizle-gecireceginiz-vaktin-keyfini-cikarin

Ailenizle Geçireceğiniz Vaktin Keyfini Çıkarın

Büyük kentlerde yaşayan aileler için tatile çıkmak yada farklı aktivitelerde bulunmak, iş ve şehir stresinden uzaklaşmanın en güzel yollarından biridir. Kişiler kendilerine, sevdiklerine ve özellikle ailelerine yeterince zaman ayıramadıkları için zaman zaman aile içinde iletişim sorunları yaşanabiliyor. Ancak aile bireyleriyle daha fazla vakit geçirmek ve yoğun çalışmanın stresini atmak için kısa ya da uzun yapılan tatiller bulunmaz bir fırsat… Özellikle ailece yapılan tatillerde ebeveynlerin çocuklarıyla bol bol vakit geçirmeleri, onlarla daha iyi bir iletişim kurmaları açısından oldukça önem taşıyor.

Aileyle vakit geçirmenin önemi

Tatiller aile içi ilişkileri yakınlaştırma ve anne-baba ile birlikte geçirilen zaman en iyi şekilde değerlendirme çocuk açısından oldukça önemlidir. Çalışan anne-babanın izin zamanlarını çocuğunun tatil döneminde denk getirerek kullanması, çocuklarıyla olan iletişimini arttırır ve bir problem varsa bunun birlikte çözüme kavuşturulmasına yardımcı olur. Her iki tarafında rahat edeceği çeşitli aktivitelere katılıp zamanlarını iyi ve verimli değerlendirebilecekleri yerleri seçmeleri aile için çok daha iyi bir seçim olur.

Tatil zamanında çocuğun sürekli ailenin yanında vakit geçirmemelidir. Çocukların bireysel programlara gönderilmesi hem çocuk hem de anne-baba için yararlı olacaktır. Böylede çocuk yaşıtlarıyla olan iletişimini güçlendirecektir. Yaşıtlarıyla yaptıklarını anne-babasıyla paylaşacak ve onlardan fikir alarak iletişimini daha da güçlendirmiş olacaktır. Hep beraber vakit geçirmek, hem çocuğun özgüveninin artmasına hem de iletişimin ve anne-baba ile olan arkadaşlığın artmasına önemli katkı sağlayacaktır.

alıntı: degisimterapi.com

Ailenizle Geçireceğiniz Vaktin Keyfini Çıkarın İLE İLGİLİ YORUMLAR

YORUM EKLE