Doç. Dr. Ahmet AKÇAY
 
 
  Alerjik nezle belirtileri ne zaman başlar?
Okunma : 4354
 
 Alerjik nezlenin, diğer adıyla alerjik rinitin en sık görüldüğü zamanlar mı var? Ne zaman görülmeye başlar? Alerjik rinit belirtilerine kaç yaşından itibaren dikkat etmeniz gerekiyor? Tüm bu soruların cevabı bu yazımızda.

 

En Az 2 Bahar !

 
Çoğunlukla alerjik nezle belirtilerini görebilmemiz için 2 bahar geçmesi gerekiyor. Bu ne demektir? Bebeğinizin en az 2 bahar görmesi, 2 yaşına gelmesi gerekir. Ancak alerjik nezle belirtileri olan 2 yaş altındaki çocuklar da alerjik nezle yönünden değerlendirilebilir.
 
Ergenlik döneminde de tek başına alerjik nezle belirtilerinin görülmesi pik yapmaktadır.
 

Egzamalı Çocuklara Dikkat !

 
Özellikle egzamalı bir çocukta peşpeşe hapşırma, nezle ve gözlerde sulanma sık sık oluyorsa alerjik nezleden şüphelenilmeli ve bir çocuk alerji uzmanı tarafından değerlendirilmelidir.
 
 

Etiketler: Alerjik nezle
Prof. Dr. Ahmet AKÇAY Çocuk Hastalıkları, Çocuk Alerji Astım, İmmünoloji ve Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı, İstanbul Alerji, Harbiye Mahallesi, Teşvikiye caddesi, No: 37, Kat: 3, Şişli, İstanbul Randevu ve bilgi için: 0850 433 93 93 (09-18 aranabilir)

 
Adınız:


Yorumunuz:
Yorum
Elif 05.11.2015 17:06:04
Bu belirtiler kizimda var hatta göz sulanması nedeniyle ufak bi operasyon geçirdi. Hala devam. Fakülte hastanesinde bakıldı bişey çıkmadı .Cildi kuru ve kızark sik sik burun akıntısı ve hapşırma
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Prof. Dr. Ahmet AKÇAY veya ahmetakcay.com sorumlu tutulamaz.