Doç. Dr. Ahmet AKÇAY
 
 
Bronşit Tedavisi
Okunma : 3509

Tedavi ve İlaçlar

Akur bronşit herhangi bir tedavi uygulamadan 2 hafta içinde düzelmektedir. Bazı durumlarda doktorunuz bronşit tedavisi için bazı ilaçlar önerebilir.

Antibiotikler

Bronşit genellikle virüslerle olur. Bu nedenle antibiyotiğin faydası olmadığı için tavsiye edilmez. Bununla birlikte doktorunuz bakteriyel mikroptan şüpheleniyorsa antibiotik verebilir. 

Öksürük Şurupları

 Öksürük şurupları akciğerlerde biriken balgamın dışarı çıkmasını engeleldikleri için çok tavsiye edilmez. Öksürmek balgam çıkarmak için faydalıdır. Ancak öksürük gece uykunuzu bozuyorsa öksürük şurupları kısa süreli verilebilir. 

Diğer İlaçlar

Eğer alerji, astım veya reflü gibi sorunlar varsa bu sorunlara yönelik doktorunuz ilaçlar verebilir. 

Tedaviler

Eğer çocuğunuzda kronik bronşit varsa akciğer fonksiyonlarını artırmak için solunum ekzersiz tedavileri gündeme gelebilir. Kronik bronşit nedenine göre tedavi modeli değişebilir. 

 

Etiketler: bronşit tedavisi
Prof. Dr. Ahmet AKÇAY Çocuk Hastalıkları, Çocuk Alerji Astım, İmmünoloji ve Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı, İstanbul Alerji, Harbiye Mahallesi, Teşvikiye caddesi, No: 37, Kat: 3, Şişli, İstanbul Randevu ve bilgi için: 0850 433 93 93 (09-18 aranabilir)

 
Adınız:


Yorumunuz:
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Prof. Dr. Ahmet AKÇAY veya ahmetakcay.com sorumlu tutulamaz.