Çocuk Alerji Hastalıkları ve Astım Uzmanı

Çocuk alerji uzmanına ilk defa gidiyorsanız bilmeniz gereken bazı önemli noktalar var. Öncelikle çocuğunuzda ciddi bir acil durum yoksa bazı ilaçları 1 hafta önceden kesmelisiniz. Örneğin çocuğunuz öksürüyor ve astım olup olmadığını öğrenmek için çocuk alerji uzmanına gitmeye karar verdiniz.

Kullanılmaması Gereken İlaçlar

Yapmanız gereken soğuk algınlığı şurupları, öksürük şurupları, alerji şuruplarını 1 hafta önceden kesmeniz gerekir. Mümkünse ağızdan kullanılan hiçbir ilacı kullanmayınız.

Çocuk Alerji Doktoruna Giderken Ne Yapmalıyım?Sprey olarak veya buhar olarak kullanılan ilaçlar, parasetamol, ibufen içeren ateş düşürücüler gibi ateş düşürücü şuruplar ve antibiyotikler testleri etkilemediği için kesmeye gerek yoktur. Açlık veya tokluk önemli değildir.

Mümkünse doktora gitmeden bir gün önce çocuğunuzu banyo yaptırın. Çünkü bazen ter testi gerekebilmekte ve bu testin doğru sonuç vermesi için de bir gün önceden çocuğa banyo yaptırılması önemlidir.

Eğer çocuğunuzda çok öksürük varsa bu önlemleri almanıza gerek yoktur. Çünkü öncelikle bu belirtilerin düzelmesi için bazı ilaçların kullanılması daha sonra ilaçlar kesildikten sonra astıma yönelik testler yapılacağı için önlem almanıza gerek yoktur.

İlaçların Kullanım Şekilleri

Daha önce astım ilaçları verilmiş ve özellikle sprey şeklinde ilaçlar kullanıyorsanız ilaçlarınızı ve haznelerinizi de yanınızda getirin. Doktorunuz ilaçları nasıl kullandığınızı görmek isteyebilir.

Çocuk Alerji uzmanına giderken alacağınız bu önlemler size vakit kazandıracak ve tedavinizin daha başarılı olmasını sağlayacaktır.

 11742