Çocuk Alerji Hastalıkları

Alerjik hastalıkların sıklığı tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de artmaktadır. Alerji hastalıkları Türkiye’de yaklaşık %20-30 civarındadır. Yani her 4 kişiden birinde alerji hastalığı vardır. Birçok kişide alerjik hastalık olmasına rağmen alerjik hastalığın olduğunun farkında olmayabilir. Örneğin sık hapşırma ve burun kaşınması alerjik nezle belirtileri olmasına rağmen önemsenmemesi nedeniyle  doktora gitmediği için teşhis konulamaz. Allerjik hastalıkların erken teşhisi çok önemli olup ciddi sonuçlara varmadan tedavi edilebilir. Alerjik hastalıkların çoğunda tedavi yüz güldürücüdür.

Başlıca alerji hastalıkları şunlardır:
Astım
Alerjik Nezle
Hışıltılı Çocuk (Wheezing İnfant)
Egzema (Atopik Dermatit)
Ürtiker (Kurdeşen)
Kontakt dermatit
Göz Alerjisi
Gıda Alerjisi
İlaç Alerjileri
Böcek Alerjileri
Mesleki Alerjiler (Lateks allerjileri gibi)
Anaflaksi (Alerjik Şok)
Herditer Anjioödem

Bu bölümde alerji hastalıkları hakkında bilgileri okuyabilirsiniz.
Prof. Dr. Ahmet AKÇAY Çocuk Hastalıkları, Çocuk Alerji Astım, İmmünoloji ve Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı, İstanbul Alerji, Harbiye Mahallesi, Teşvikiye caddesi, No: 37, Kat: 3, Şişli, İstanbul Randevu ve bilgi için: 0850 433 93 93 (09-18 aranabilir)
ÇOCUK ALERJİ HASTALIKLARI İLE İLGİLİ YORUMLAR
Prof. Dr. Ahmet AKÇAY - 17.1.2015 23:15:00

Maalesef yok. Geçmiş olsun

muberra ak - 14.1.2015 02:06:03

Bilgilerinizden faydalandim tesekur ederi benim torunumunda sut urunlerine karsi alarjisivar arastirma icindeyiz bize onereceginiz bir doktor varmi cunku biz izmirde yasiyoruz lutfen rica ediyoruz tesekurler

YORUM EKLE