cocuklar-buyukanne-buyukbaba-ile-vakit-gecirmeyi-seviyor

Çocuklar Büyükanne ve Büyükbaba ile Vakit Geçirmeyi Seviyor

Çocukların büyükanne ve büyükbabalarıyla vakit geçirirken huzurlu olduklarını ve güvende hissettiklerini hiç fark ettiniz mi? Çocukların büyükanne ve büyükbabalarıyla vakit geçirmesi, onlara sosyal, zihinsel ve bedensel katkı sağlamaktadır. Bu faydalardan makalemizde sizler için bahsettik.

Ebeveyn kontrolü bırakmamalı

Büyükanne ve büyükbabanın çocuktan sorumlu olması anne-babaya güven vermekle birlikte, beraberinde bazı sorunları da getirebilmektedir. Ancak sorumluluğun tamamen büyükanne ve büyükbabaya verilmeyerek kontrolün esas olarak ebeveynin kendisinde olmak kaydı ile çocuğun büyükleriyle vakit geçirmesi sosyal, zihinsel ve bedensel sağlığı için olumlu katkı sağlıyor.

Bir toruna sahip olmak her büyükanne ve büyükbaba için özel bir durumdur. Torun ile geçirilen vakit, onunla oynamak, sevmek kimi zaman bakımına yardımcı olmak aile büyükleri için mutluluk veren tecrübelerdir.
Bu anları, hem çocuğun anne-babası hem de aile büyükleri için daha kaliteli ve uyum halinde geçirebilmek için yapılacak bazı düzenlemeler ve uygulanacak davranış yöntemleri hem çocuk hem de onunla ilgilenen yetişkinler için faydalı olabilir.

Büyükanne ve büyükbabalar ile zaman ayırarak görüşmeye ve sosyal ortamlar yaratabilmenizi tavsiye ederiz.

Çocuklar Büyükanne ve Büyükbaba ile Vakit Geçirmeyi Seviyor İLE İLGİLİ YORUMLAR

YORUM EKLE