Doç. Dr. Ahmet AKÇAY
 
 
Çocuklara ilaç alerji testi yapan hastane
Okunma : 6431
İlaç alerjisi testi çok zahmetli bir testtir. Yaklaşık 2 saat kadar sürmektedir.
Bu testin çocuklara uygulanması  sadece çocuk alerji uzmanlarınca yapılmaktadır. Bunun sebebi testin riskli olması ve yapılması, değerlendirilmesi için ciddi bir eğiitim ve deneyim gerekmesinden dolayıdır. Bu nedenle bir çok hastanede yapılmamaktadır.
İstanbul Liv Hospital Hastanesi Çocuk Alerji ve Astım Bölümünde bu test yapılmaktadır. İlaç alerji testi uygulaması şu şekilde yapılır;
-Öncelikle Liv Hospital Çocuk Alerji Bölümünde önce çocuğun muayene edilmesi gerekmektedir Muayenede ilaç alerjisi hikayesinin alınması gerekir. nasıl bir reaksiyon geliştiği, ne zaman geliştiği, ilaç alerjisinin ciddiyeti ayrıntılı bir şekilde öğrenilir.
-Daha sonra alternatif ilaç kullanma durumu değerlendirilir. İlaç alerjisi testi gerekip gerekmediğine karar verilir.
-Daha sonra ilaç alerjisi testine karar verilen çocuğa test yapılması için gerekli hazırlıklar yapılır
-Hemşire gözetiminde ve gerekli durumlarda moniterize edilerek test yapılır.
Çocuğun konforu da önemlidir. Bu nedenle çizgi film izlerken ve kalp hızı kontrol altında izlenirken test uygulanmaya başlanır. 20 dakika aralarla antibiotik uygulaması yapılır. Test sonunda gerekli durumlarda ilaç yüklemesi yapılır.
-Daha sonra test raporu verilir. 

Etiketler: ilaç alerjisi
Prof. Dr. Ahmet AKÇAY Çocuk Hastalıkları, Çocuk Alerji Astım, İmmünoloji ve Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı, İstanbul Alerji, Harbiye Mahallesi, Teşvikiye caddesi, No: 37, Kat: 3, Şişli, İstanbul Randevu ve bilgi için: 0850 433 93 93 (09-18 aranabilir)

 
Adınız:


Yorumunuz:
Yorum
Prof. Dr. Ahmet AKÇAY 08.02.2015 18:36:58
Öksürük için evde yapabileceklerinizi linkte bulabilirsiniz. Ancak çocuk alerji uzmanına gitmeyi ihmal etmemeniniz tavsiye ederim. İyi günler dilerim. http://www.ahmetakcay.com/sayfa/937/oksuruge-bitkisel-tedaviler.html
Yorum
fevzi alinak 04.02.2015 11:15:26
Benim çocugum 6 yaşinda yaklaşik bir yildir aşiri öksüruk nedeniyle çocuk doktoruna defalarca götürmeme ramen hiç ilerlemeyok alerji testi için 1 ay sonraya randevu ala bildim ama çocuğum gitikçe kötüye gidiyor ne yapa bilirim yardimci olabilirmisiniz tşklerr şimdiden
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Prof. Dr. Ahmet AKÇAY veya ahmetakcay.com sorumlu tutulamaz.