Ailelerin üzerinde en fazla durdukları konulardan biri de herhangi bir şikayet ve hastalık durumunda öncelikle 'Evde ne yapabilirim?' sorusudur. Sitemizde bir çok hastalık ile ilgili vermiş olduğumuz bilgilerde 'Evde ne yapabilirim?' sorusuna da cevap veriyoruz. El ayak ağız hastalığında evde yapılabilecek bazı şeyler olabilir. El ayak ağız hastalığı eğer hafif seyrediyorsa evde yapılanlar şikayetleri azaltabilir. El ayak ağız hastalığı hakkında verilen bilgilerden en önemlilerinden biri de şayet çocukta el ayak ağız hastalığı varsa ebeveynlerin evde neler yapabileceğidir. Evde yapılan, bilimsel geçerliliği de olan, tıp doktorlarının da onayladığı doğal yöntemler denenebilir. Aşağıda el ayak ağız hastalığında yapılabilecekleri bulabilirsiniz.
 
 

Evde Neler Yapabilirim?

 
 
- Özellikle ağzında yara olan çocuklara ekşi, acı, asitli gıdalar yerine sütlü, sıvı gıdalar verilebilir.
- Soğuk gıdalar daha çok tercih edilir.
- Tuzlu ve acılı gıdalardan kaçınılır.
- Çiğneme gerektirmeyen gıdalar tercih edilebilir.
 

Dikkat !

 
Önemli olarak belirtilmesi gereken konu ise evde yapılan ancak bilimsel geçerliliği de olan tıp doktorlarının da onayladığı doğal yöntemler denenebilir. 
 
Prof. Dr. Ahmet AKÇAY Çocuk Hastalıkları, Çocuk Alerji Astım, İmmünoloji ve Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı, İstanbul Alerji, Harbiye Mahallesi, Teşvikiye caddesi, No: 37, Kat: 3, Şişli, İstanbul Randevu ve bilgi için: 0850 433 93 93 (09-18 aranabilir)
EL AYAK AĞIZ HASTALIĞINDA EVDE NE YAPABİLİRİM? İLE İLGİLİ YORUMLAR

YORUM EKLE