fazla-televizyon-izlemek-astima-oluyor

Fazla Televizyon İzlemek Astıma Neden Oluyor.

Hergeçen gün hızla artan alerjik hastalıkların başında alerjik astım bulunuyor. 

Artış gösteren bu hastalıkların sebeperi arasında yaşam şeklimiz belirleyici rol oynamakta.
Yapılan araştırmalar sonucunda gün içinde fazla televizyon izlemenin astıma neden olduğu ortaya çıktı. İnsanın aklına televizyon izlemekle astım arasında nasıl bir ilişki var diye geliyor.
Yapılan araştırmalarda gün içinde 4 saatten fazla televizyon izleyenlerde astımın daha fazla görüldüğü ortaya çıktı. Sebep olarak da evde fazla televizyon izleyenlerin evde hareketsiz kaldığı, fazla abur cubur yiyecek tükettiği bildirilmiştir.  Bunların sonucu da aşırı kilo almaya neden olduğu ortaya çıkmıştır. Aşırı kilo da alerjik hastalıkları tetikleyici faktörlerdendir.4

Ayrıca fazla televizyon izlemenin daha az egzersiz yapmaya neden olduğu gösterilmiştir. Egzersiz yapmak astım gelişmesini engellemektedir. Televizyon izleyenlerde daha az egzersiz yapılması nedeniyle astım daha sık görülmektedir.
Sonuç olarak günde 4 saatten fazla televizyon izlemek astıma neden oluyor. Engellemenin yolu ise daha az televizyon izlemek, abur cucbr tüketiminden uzaklaşmak, fazla kilo alımından kaçınmak, spora daha fazla vakit ayırmaktır.

Aksi taktirde alerjik astım tedavisi için uzun zaman ve para harcayarak çok daha fazla uğramak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle hastalıkların tedavisinin dışında, önleyici faktörleri gözardı etmemeliyiz.

Fazla Televizyon İzlemek Astıma Neden Oluyor. İLE İLGİLİ YORUMLAR

YORUM EKLE