Nutricia Neocate 400 gr (1 ölçek 5 gr)
İNEK SÜTÜ ALLERJİSİ İÇİN
Genel inek sütü allerjisi, atopik dermatit,hidrolize mamalara geniş anlamda allejisi olan,birçok proteine karşı intolerans,maternal diyetten gelen anne sütünden alınan protein allerjileri,anti-reflü tıbbi tedavisinde olumlu tepki göstermeyen bebeklerdeki gastroözofageal reflü,kolik,malabsorbsiyonda kısa bağırsak sendromu (Short Bowel Syndrome) ve parentel beslenmeden enteral beslenmeye geçişte, bebeğin ve çocuğun inatçı ishal ve malnutrisyonunun tedavisinde kullanılır. Beslenme döneminde sağlıklı büyüme ve gelişmeyi sağlayan komple besleyici biberon mamasıdır. Hipoallerjik, lezzetli, toz halinde, tamamen amino asit içeren, karbonhidrat, yağ,  vitamin, mineral ve iz elementlerinin bulunduğu bebek mamasıdır. %100 serbest aminoasit içerir ve süt proteini içermez. İçeriğinde taurin ve karnitin ile birlikte normal büyüme ve bebeklerin gelişimini destekleyen, esansiyel ve non-esansiyel aminoasit karışımı hazır bulunmaktadır. Yüksek oranda esansiyel yağ asitleri içerir. Protein içeriğini tamamen serbest aminoasitler oluşturur. Laktoz, fruktoz, galaktoz ve sukroz içermez. Bebeğin besin gereksinimlerini tam olarak karşılar. Hipoallerjik bir formüldür ve sindirimi kolaydır.
Neocate'ın 400 gr'lık 1 ürün boyu bulunmaktadır.
 
Mama Hazırlanışı
Ellerinizi dikkatlice yıkayınız. Biberonu kapağı ve emziği kullanmadan önce temizleyiniz ve bir su kabında 10 dakika kaynatınız.
Mama için gerekli suyu en az 10 dakika kaynatıp, 40°C seviyesine kadar soğumasını bekleyiniz. Kaynatılmış sudan hazırlamak istediğiniz miktarı biberona doldurunuz.
Daima kutu içinden çıkan ölçeği kullanınız. Ölçek üzerindeki fazlalığı sıyırınız.
Biberonun içine hazırlamak istediğiniz miktarda Neocate koyunuz. (Her 30 ml su için 1 ölçek Neocate: 5gr)
Biberonun ağzını kapatınız ve toz eriyinceye kadar çalkalayınız.
Biberonun ağzını açıp emziği takınız. Biberon mamasını içme sıcaklığına kadar soğutunuz. (Biberondan bileğin iç kısmına damlatılacak mama ne sıcak ne soğuk hissedilmelidir.)
Prof. Dr. Ahmet AKÇAY Çocuk Hastalıkları, Çocuk Alerji Astım, İmmünoloji ve Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı, İstanbul Alerji, Harbiye Mahallesi, Teşvikiye caddesi, No: 37, Kat: 3, Şişli, İstanbul Randevu ve bilgi için: 0850 433 93 93 (09-18 aranabilir)
NEOCATE MAMA HAZIRLANIŞI İLE İLGİLİ YORUMLAR
Prof. Dr. Ahmet AKÇAY - 9.12.2014 22:37:15

Maalesef şu an başka yapılabilecek başka bir şey yok

Prof. Dr. Ahmet AKÇAY - 2.12.2014 15:16:06

Çocuğunuz reflü veya birçok nedene bağlı kusuyor olabilir. İncelenmesi gerekiyor. Geçmiş olsun

emine kar - 27.11.2014 16:25:30

Mrb kizim 5 aylik kusuyo surekli Ve dr muz bu mamayi verdi.kilosuda 5,bucuk bu mama kili alndrmyms oyle mi

Pelin - 13.11.2014 11:26:49

Merhaba hocam. benim oğlum 6 aylık ve inek sütüne alerjisi var neocate, ve aptamil pregomin as, mama veriyorum fakat reddediyor pekmez karıştırıyorum gene de faydası yok ne yapabilirim?

YORUM EKLE