Aşının kullanıma hazırlanması ve uygulanması ile ilgili talimatlar:                                       

Kutu içinden 1- Şırınga       2- Transfer aparatı      3- Flakon    çıkar.

1. Liyofilize aşıyı içeren flakonun plastik kapağını çıkartınız.

2. Transfer aparatını aşağı doğru düzgün ve güvenli bir şekilde flakona yerleşene kadar itiniz .

3. Sıvı seyrelticiyi içeren şırıngayı çalkalayınız. Çalkalanan süspansiyon bulanık sıvı ve yavaşca çöken beyaz partiküller görünümündedir.

4. Şırınganın koruyucu başlığını çıkartınız.

5. Şırıngayı sağlamca iterek transfer aparatı ile birleştiriniz.

6. Şırınganın tüm içeriğini liyofilize aşıyı içeren flakona enjekte ediniz.

7. Hala şırınga üzerinde iken flakonu tam çözünmeyi sağlamak için iyice çalkalayınız. Kullanıma hazırlanan aşı süspansiyondan daha bulanıktır. Bu görünüm normaldir.

8. Karışımın tamamını şırıngaya geri çekiniz.

9. Şırıngayı transfer aparatından ayırınız.

10. Bu aşı sadece ağızdan uygulama içindir. Çocuk yatar pozisyonda veya oturtulmalıdır. Şırınganın tüm içeriğini ağızdan uygulayınız (içeriğin tamamını yanağın iç tarafına uygulayarak). Aşıyı enjekte etmeyiniz. Eğer kullanıma hazırlanan aşı uygulamadan önce geçici olarak saklanacaksa şırınganın koruyucu kapağını yerleştiriniz. Kullanıma hazır aşıyı içeren şırınga ORAL uygulamadan önce tekrar çalkalanmalıdır. Aşıyı enjekte etmeyiniz.

Saklama Koşulları: Buzdolabında saklayınız (2oC – 8 oC). Dondurmayınız. Kendi ambalajı içinde, ışıktan koruyarak muhafaza ediniz. Kullanıma hazırlandıktan sonra: Kullanıma hazırlandıktan sonra şırınga içindeki aşı hemen uygulanmalıdır. Kullanıma hazırlanan aşı 24 saat içinde kullanılmadıysa, imha edilmelidir.