sokak-kedisi-bebegin-hayatini-kurtardi

Sokak Kedisi, Bebeğin Hayatını Kurtardı

    

Sokağa bırakılan bir bebeğin ve bir sokak kedisinin inanılmaz hikayesi…

Bu hikayenin kahramanlarından olan bebek henüz 2,5 aylık. Ve ailesi tarafından terk edilmiş. Rusya’nın Obninsk şehrinde geçen bu hikayede alabileceğimiz bir çok ders olduğu aşikar.

Ailesi tarafından bir kutunun içine koyularak apartman boşluğuna bırakılıyor o tatlı bebek. Olayın gerçekleştiği şehrin Rusya’da olduğunu ve Ocak ayında olduğumuzu hatırlatmamıza gerek yok sanırım. Evet, havanın eksi derecelerde seyrettiği sıralarda terk edilen bebek saatlerce o soğukta kalmasına rağmen gayet sağlıklı. Nasıl mı?

Marsha sayesinde…

Marsha bebeğin bırakıldığını görüyor ve hemen yanına gidiyor. Onu ısıtıyor. Soğuktan donmasını engelliyor. Ağladığında teselli ediyor. Marsha bir sokak kedisi… Yanlış okumadınız. Sokak kedisi olan Marsha kutuya bırakılan bebeği görür görmez kutunun içine girip kendini soğuktan koruyan tüyleriyle bebeği sarmalamış ve onu ısıtmış. Bebek ağladıkça gözyaşlarını yalamış onu teselli etmiş. Bu sırada da sesini duyurmak, dikkat çekmek için elinden geleni yapmış ve sürekli miyavlamış, haykırmış…

Sesini Duyurmaya Çalıştı

Acı acı miyavlayan Marsha’nın sesini duyan apartman sakinleri sesi takip ettiklerinde bebekle ve onu ısıtan Marsha’yla karşılaşmışlar.  Apartman sakinlerinden Nadezhda Makhovikova, “Biz bebeği alırken kedi Marsha çok endişeliydi. Miyavlayarak arkamızdan koşuyordu.” sözleriyle Marsha’nın anaçlığını vurguladı.

Ambulansa Binmek İstedi

Hemen hastaneye kaldırılan bebeğin durumunun kedi sayesinde çok iyi olduğunu söyleyen doktor “Dışarıda saatlerce kalmasına rağmen bebek, Marsha sayesinde zarar görmemiş. Bu yüzden Marsha’ya minnettarız.“ açıklamasını yaptılar.  Hastaneye götürülürken Marsha’nın ambulansa binmeye çalıştığı, ambulansa binemeyince arkasından saatlerce aynı noktada beklediği öğrenildi.

Günümüzde insanlığını kaybeden, çocukları öldüren, çocuklara zarar veren bir çok ‘insan’ varken, aç-susuz sokaklarda yaşayan bir sokak kedisi olan Marsha’dan almamız gereken çok ders var. Özellikle de onu o soğukta apartman boşluğuna bırakan ailesinin bu dersi almasını umuyorum…

Bir Kap Su, Bir Kap Yemek

Bu soğukta dışarıda yaşayan hayvanların vücudlarında yeterli ısıyı oluşturabilmeleri için karınlarını doyurmaları gerekir. Bir kaba onlar için su ve yiyecek koymak ne kadar zor olabilir ki?

Sokak Kedisi, Bebeğin Hayatını Kurtardı İLE İLGİLİ YORUMLAR

YORUM EKLE