Uyku bozuklukları tedavi edilmezse ne gibi sorunlar görülür?

·         Davranış problemleri,

·         Hiperaktivite,

·         İçe kapanma,

·         Aşırı çekingenlik,

·         Öğrenme bozuklukları ve zeka geriliği gibi sorunlar,

·         Depresyon,

·         Kalp yetmezliği,

·         İştah azalması,

·         Kilo almada yetersizlik,

·         Büyüme geriliği

·         Yüz yapıları bozulabilir.

 

         Uyku bozukluğunun tedavisi nedir?

        Uyku bozukluğu teşhisi konulduktan sonra eğer bademcik ve geniz eti büyükse ameliyat önerilir. Şişmanlar için zayıflamaları önerilir. Geniz eti ve bademcikleri büyük olmayan hastalar BİPAP ve CPAP denilen solunum aletleriyle tedavi edilir.

Prof. Dr. Ahmet AKÇAY Çocuk Hastalıkları, Çocuk Alerji Astım, İmmünoloji ve Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı, İstanbul Alerji, Harbiye Mahallesi, Teşvikiye caddesi, No: 37, Kat: 3, Şişli, İstanbul Randevu ve bilgi için: 0850 433 93 93 (09-18 aranabilir)
TEDAVİSİ İLE İLGİLİ YORUMLAR
Prof. Dr. Ahmet AKÇAY - 20.12.2015 22:27:37

Bir çocuk alerji uzmanı tarafından teşhis ve tedavi edildiğinize emin olmalısınız. alerjik astımın 3 çeşit tedavisi vardır. Biz alerji derecesi yüksek hastalarımıza aşı tedavisi uyguluyoruz. Ayrıntılı bilgi için: Çocuk Alerji Hastalıkları > Çocuklarda Astım > Astım tedavisi > Astımda aşı tedavisi (İmmunoterapi)

nuray esen - 15.12.2015 12:42:12

Benim oglumda astim hastasi ama daha cok allerjik grip burun tikanmasi oluyor bogazlari şişiyor bitkisel ilac tedaviside uyguluyorum bal pekmez ve sogan sarımsak suyu iciriyorum baska ne yapmalıyım

YORUM EKLE