Kistik fibrozis belirtilerinden birkaçını gösteren tüm çocuklara yapılması tavsiye edilir. Bu nedenle her astım şüphesi olan, uzun süre öksüren veya akciğerlerinde uzun süreli veya sık tekrarlayan hırıltısı olan veya büyüme gelişme geriliği olan tüm çocuklarda yapılmasında fayda olabilen bir testtir. Ayrıca kistik fibrozis şüphesi olan herkese yapılabilir.
Prof. Dr. Ahmet AKÇAY Çocuk Hastalıkları, Çocuk Alerji Astım, İmmünoloji ve Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı, İstanbul Alerji, Harbiye Mahallesi, Teşvikiye caddesi, No: 37, Kat: 3, Şişli, İstanbul Randevu ve bilgi için: 0850 433 93 93 (09-18 aranabilir)
TER TESTİ KİMLERE YAPILIR İLE İLGİLİ YORUMLAR
Prof. Dr. Ahmet AKÇAY - 2.12.2015 23:14:18

Bir yan etkisi yoktur. Sadece ter testi için kola takılan elektrot yerlerinde hafif kızarıklık ortaya çıkabilir. Bu pilokarpine karşı olan duyarlılıktandır. Cildi hassas olanlarda bu kızarıklık biraz fazla olabilir. Çoğu zaman yanıkla karıştırılır. 2-3 saat içinde kendiliğinden düzelir. Kaybolmadığı durumlarda doktorunuza başvurabilirsiniz.

Safiye - 27.11.2015 14:06:05

Hocam merhaba ben daha önce size yazmıştım kızımda astım var alerji testi yaptırdım ve birşey çıkmadı şimdi doktorumuz ter testi yaptırmamızı önerdi kızım 8yaşında ayrıca ergenliği de başlamış hocam ter testinin herhangi bir yan etkisi varmıştır yaptırmalımıyım kızım normalde çok terleyen bir çocuk değildir hocam cevabınızı bekliyorum Trabzon dan slm hocam

YORUM EKLE