zaman-geciyor-iyi-degerlendirin

Zaman Geçiyor, İyi Değerlendirin

Her gün yeni bir güne uyanırız. Hepimize yaşamamız için eşit şekilde, yeni bir 24 saat sunuluyor. Bunun ne kadar devam edeceğini seçemeyebiliriz. Ancak nasıl değerlendireceğimizi seçebiliriz. Güne merhaba diyerek umutla uyanabilmeyi ya da umutsuzlukla uyanabilmeyi seçebiliriz. Elimize teslim edilen bugünü nasıl yaşayacağımızı, nasıl değerlendireceğimizi seçebiliriz. Gün içindeki seçimlerimiz, hayattaki durumumuzu belirleyecektir.

Başarılı ve mutlu insanlar, önceliklerini bilirler ve ona göre seçimler yaparlar. Sizin için bugün en önemli olan şey ne, bugün neye ulaşmak istiyorsunuz. Günün sonunda hepimiz yorgun olacağız. Ama arada farklar olacak; sorunlara sorun katmakla mı yorulacaksınız yoksa çözüm üretmekle mi? Birinci durumda, bitkin bir yorgunluk; ikinci durumda ise tatlı bir yorgunluk olacak. Seçim yine bize kalmıştır.

Ben Doç. Dr. Ahmet Akçay olarak da önerilen tavsiyelere katılıyorum; Mutlu olmak önceliğinizse mutlaka bugün sizi mutlu edecek bir şey yapın. Para kazanmaksa; para kazanmak için bir adım atın. Ailenizle birlikte vakit geçirmek sizin için önemliyse; ailenizle berber paylaşabileceğiniz bir şey yapın. Sağlıklı olmak istiyorsanız; sağlıklı seçimler yapın. Ne yaparsanız yapın, size iyi gelecek seçimler yaparak zamanı iyi kullanın.
Alıntı: Arzu Bıyıklıoğlu

Zaman Geçiyor, İyi Değerlendirin İLE İLGİLİ YORUMLAR

YORUM EKLE